تبلیغات
ღஜღلحظــــــــه هاღஜღ - همچنان با تلاش پیش برو..
ღஜღلحظــــــــه هاღஜღ
پیراپزشکی آزاد اسلامی مشهد ( فرهنگی ، علمی ، ادبی )
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 توسط نسترن نیک پور

یاران و همراهان لحظه ها؛

سلامی دیگر بر شما...

پیوسته روش «الف.ب.پ.ت.ث» را به کار بندید.

*نخستین قانون دستیابی به موفقیت،تمرکز است،اینکه تمام انرژی خود را بر یک نقطه متمرکز کنید،مستقیمأ به سوی آن نقطه پیش بروید و نگاه خود را به چپ و راست منحرف نکنید.

ویلیام ماتیوس

هر چه قبل از اغاز کار،بیشتر در زمینه برنامه ریزی و مشخص نمودن اولویتها به تفکر بپردازید کارهای خیلی مهمتری به انجام خواهید رساند و زمانی که کاری را شروع کردید سریع تر آن را به پایان خواهید رساند.هر چقدر کاری برای شما مهمتر و با ارزش تر باشد برای غلبه بر تنبلی و دست بکار شدن انگیزه بیشتری خواهید داشت.

روش «الف.ب.پ.ت.ث» یک شیوه موثر برای تعیین اولویت است که شما هر روز می توانید آن را به کار بگیرید.

این شیوه آنقدر ساده و کارامد است که می تواند به تنهایی،شما را به یکی از کارامدترین و مأثرترین افراد در حوزه کاری خود تبدیل کند.قدرت این روش را باید در سادگی آن جستجو نمود.اجازه بدهید طرز کار این روش را توضیح بدهم: ابتدا فهرست تمام کارهایی را که باید در روز بعد انجام دهید،تهیه کنید.

تفکر خود را بر روی کاغذ پیاده کنید.حالا قبل از اینکه اینکه کارتان را شروع کنید در برابر هر یک از این کارها حروف«الف.ب.پ یا ت یا ث» را بنویسید.

...

کاری که با حرف«الف» مشخص شد،مهمترین کار است.کاری است که اگر آن را انجام ندهید با عواقب جدی روبرو می گردید.

اگر احساس کردید چند مورد از کارهای شما باید با حرف«الف»مشخص شوند،آنها را به شکل (الف ـ1)،(الف ـ2)،(الف ـ3) ردیف کنید.

موارد (ب)وظایف و کارهایی هستند که شما باید انجام دهید،اما پیامدهای آن چندان وخیم و جدی نیست.

پس از آنکه از روش «الف.ب.پ.ت.ث» برای کارتان استفاده می کنید،کاملأ آماده و مهیا هستید تا کارهای مهم را سریعتر به انجام برساند.

مهمترین چیزی برای اینکه روش«الف.ب.ت.ث»کارامد باشد این است که خود را موظف کنید برای انجام مورد(الف-1)دست به کار شوید و تا زمانی که به اتمام برسد به کار ادامه دهید.از نیروی اراده خود استفاده کنید و بر این نظم باقی بماننید.همه قورباغه ها را بخورید و تا کارتان را به اتمتم نرسانده اید متوقف نشوید.

** همین حالا فهرست کارهای خود را مرور کنید و در کنار هر یک از موارد ان «الف.ب.ت. یا ث» بگذارید.کار(الف-1)خود را انتخاب کنید و فورا دست به کار شوید خود را موظف کنید تا این کار را به اتمام نرسانده اید دست به کار دیگری نزنید.

روش«الف.ب.ت.ث»را همه روزه و در مورد هر یک از فهرست های مرتبط با پروژه های خود لحاظ کنید.این کار را برای ماه اینده و قبل از شروع کردن به کار انجام دهید.این گونه عادت میکنید با کاری که بیشترین اولویت را دارد شروع کنید.مطمئن باشید که اینده ای تضمین شده و درخشان خواهید داشت.
طبقه بندی: ܓ.✿ܓ✿ܓ✿، 
درباره وبلاگ

این وبلاگ رو با همکاری استاد گرامیمان سرکار خانم آرام و برخی از دوستان دانشکده پیراپزشکی آزاد مشهد راه اندازی کردیم . امیدواریم خوشتان بیاید.
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت وبلاگ لحظه ها را چگونه ارزیابی میکنید؟


نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : بزرگوار
بازدیدهای دیروز : بزرگوار
كل بازدیدها : بزرگوار
بازدید این ماه : بزرگوار
بازدید ماه قبل : بزرگوار
تعداد نویسندگان : نفــر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تبادل لینک
مدل لباس

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ